Știri și evenimente

INFORMARE

Va anuntam ca in data de 11.10.2017 s-a depus documentatia la Ministerul Dezvoltarii in vederea semnarii contractului de finantare pentru obiectivul de investitii MODERNIZARE INFRASTRUCTURA RUTIERA IN COMUNA VALEA RIMNICULUI, JUDETUL BUZAU, 11,7 km, in satele Valea Rimnicului, Oreavul si Rubla. Valoarea investitiei va fi de cca. 1.740.000 euro ( 80 miliarde lei vechi).

Strazile care vor fi modernizate sunt cele atasate.

Proiectul va fi functional incepand cu primavara anului 2018.

INFORMARE

In data de 06.10.2017 s-a depus la GAL CRIVATUL DE SUD-EST documentatia in vederea finantarii din fonduri europene, a proiectului AMENAJARE CENTRU DE AGREMENT MULTIFUNCTIONAL IN COMUNA VALEA RIMNICULUI, JUDETUL BUZAU, in valoare de 80.000 euro fara TVA.

Proiectul cuprinde amenajarea unui teren de sport pentru tenis de camp, baschet, volei, loc de joaca pentru copii, zona de fitness pentru adulti, zona pentru spectacole, alei pietonale, zona de recreere + dotari.

Proiectul va fi functional din primavara anului 2018.

INFORMARE

Va atasam calendarul pentru realizarea obiectivului de investitii „Modernizare drumuri locale în comuna Valea Rîmnicului, Judetul Buzau” 9,1 Km cu mentiunea ca datorita procedurilor complexe de atribuire, perioada de începere a lucrarilor a fost decalată conform calendarului.

Va rugam sa ne acordati întelegere.

Anunt concurs - Consilier juridic

Primăria Comunei Valea Râmnicului, cu sediul în comuna Valea Râmnicului, judeţul Buzău, organizează concurs de recrutare pentru ocuparea funcție publice.

Rezultat final concurs

Rezultatul final la concursul pentru ocupareain functiilor publice de executie in cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Valea Ramnicului.

Rezultat proba interviu concurs

Rezultatul probei interviu  la concursul pentru ocupareain functiilor publice de executie in cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Valea Ramnicului.