Știri și evenimente

Rezultat final concurs

Rezultatul final la concursul pentru ocupareain functiilor publice de executie in cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Valea Ramnicului.

Rezultat proba interviu concurs

Rezultatul probei interviu  la concursul pentru ocupareain functiilor publice de executie in cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Valea Ramnicului.

Rezultat proba scrisa concursuri

Rezultatul probei scrise  pentru ocuparea/promovarea in functie publica de executie in cadrul aparatului de specialitate al Primarului Comunei Valea Ramnicului.

Anunt public - Reactualizare PUG

Primaria comunei Valea Ramnicului si Consiliul local al Valea Ramnicului, jud. Buzau anunta publicul interesat cu privire la reactualizare a Planului Urbanistic General al comunei Valea Ramnicului, ca s-au inscris la procedura simplificata urmatorii ofertanti.

Anunt de intentie - Reactualizare PUG

Primaria comunei Valea Ramnicului si Consiliul local al Valea Ramnicului, jud. Buzau anunta publicul interesat asupra intentiei de reactualizare a Planului Urbanistic General al comunei Valea Ramnicului.

Rezultat selectie dosare inscriere concursuri

Inspector cls. I grad profesional debutant - Compartiment Impozite si taxe

Politist local cls. I grad profesional debutant - Birou politie locala

Catre crescatorii de animale

Avand in vedere intentia Primariei comune Valea Rimnicului de a realiza "Proiectul Platformei de Gunoi" cu finantare din fonduri guvernamentale de mediu si tinand seama de termenul de depunere pana la cel tarziu 30 iunie 2017, va invitam sa participati la o discutie pe aceasta tema in vederea luarii unei decizii definitive.

Anunt - Ziua Eroilor

Va anuntam ca in data de 25.05.2017, vor avea loc manifestari prilejuite de Ziua Eroilor dupa cum urmeaza:

Ora 10.30 - Monumentul Eroilor din Cimitirul Rubla

Ora 11.00 - Monumentul Eroilor din Cimitirul Oreavul

Ora 11.40 - Monumentul Eroilor Biserica Valea Ramnicului

Anunt concurs de ocupare a functii publice

Primăria comunei Valea Râmnicului, cu sediul în comuna Valea Râmnicului, județul Buzău, organizează concurs de recrutare pentru ocuparea următoarelor funcții publice vacante:

Inspector, clasa I, gradul profesional debutant – COMPARTIMENT IMPOZITE ȘI TAXE;

Polițist local, clasa I, gradul profesional debutant – BIROU POLIȚIE LOCALĂ;

Anunt concurs - Muncitor calificat

Primăria comunei Valea Râmnicului, cu sediul în comuna Valea Râmnicului, judeţul Buzău, organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale vacante de:

- Muncitor calificat I Compartiment Administrativ – studii medii generale;

Concursul se va desfăşura la sediul Primăriei Comunei Valea Râmnicului, astfel:

Proba scrisă în data de 05.05.2017, ora 10:00.

Interviul în data de 08.05.2017, ora 10:00.

Informare privind masuri de mediu si clima

În vederea informării beneficiarilor și potențialilor beneficiari cu privire la măsurile de mediu și climă aplicate în anul 2017 pe terenurile agricole prin Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020, materialele informative pot fi accesate pe următorul link:

ANUNT IMPORTANT - Consultare publica - Construire platforma de depozitare si gospodarire a gunoiului de grajd

Primaria comunei Valea Ramnicului va invita in data de 23.03.2017, ora 8:30 la sediul Primariei pentru consultare publica privind proiectul "Construire platforma de depozitare si gospodarire a gunoiului de grajd"

Sunt invitati micii fermieri si persoanele fizice care detin animale pana in 100 de capete (porci, vaci, cai, capre, oi)

Va rugam sa onorati invitatia intrucat in cel mai scurt timp trebuie depusa fisa pentru accesarea fondurilor iar prezenta dvs. este primordiala in acest sens.

Va rugam sa aveti cartea de identitate la dvs. si numarul de animale detinut.

Primar

Ing. Marian Galbenu